Web Sitemiz ile ilgili sorularınız için 0850 450 5959 dahili 3312 Mert ÇAKIRBAY ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Mükellef olarak gayri menkulunuze ait bilgiler ve Tapu sureti ile birlikte Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak ve Çevre Temizlik vergisi servisine müracaat edebilirsiniz.
  • Emlak vergisini 2 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Emlak vergisinin 1. taksitini 31 Mayısa kadar, 2. taksitini 30 Kasıma kadar ödeyebilirsiniz. Bu tarihten sonra yapılan ödemelerde gecikme cezası uygulanır.
  • İş yerleri ve diğer faaliyette bulunan şahıslar faaliyet başlangıcında Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak ve Çevre Temizlik servisine gelerek bildirimde bulunacaklardır. Devamında Çevre Temizlik vergisini 2 taksit halinde ödeyebileceklerdir. Çevre Temizlik vergisinin 1. taksitini 31 Mayısa kadar, 2. taksitini 30 Kasım'a kadar ödeye bilir iseniz. Bu tarihten sonra yapılan ödemelerde gecikme cezası uygulanır.
  • Kişi iş yerinin tabelasını astığı anda İlan beyannamesini vermek zorundadır. Beyanda bulunmayan kişiler saha ekipleri tarafından tespit edildiğinde tutanak tutuluyor. Eğer 15 gün içinde beyan verilmezse belediyemiz tarafından cezai işlem uygulanacaktır.
  • Her Salı ve Cuma günleri saat 10.00'da Hükümet önünden otobüs kaldırılıyor.
  • İlan ve Reklam vergilerinin 1. taksitini Şubat ayında 2. taksitini Temmuz ayında ödeyebilirsiniz. Yeni mükelleflerimiz beyan verdiği andan itibaren 1 ay içinde ödeme yapmalıdır. Yeni mükellefler ödemeler ile ilgili beyan verieken birim tarafından bilgilendirilir.
  • Belediye sınırları içerisinde bulunan; İş yeri ruhsatında Oyun Salonu, Atari Salonu, Playstation Salonu, Canlı Müzik yapan çay Bahçeleri, Bar, Pavyon, Gazino, Gece Kulübü, Taverna, Diskotek, Kabare, Dancing, Bilardo, Masa Tenisi gibi işletmeler. Sinema, Tiyatro, Opera, Operet, Bale, Karagöz, Kukla ve Arta Oyunu, Konser, Sirk, Lünapark, Çalgı ve Müzikli Bahçeler ve Benzeri gibi faaliyet gösteren işletmeler eğlence vergisine tabidir.
  • Her aya ait vergiyi o ayı takip eden ayın 20. günü Mesai b itimine kadar Belediye veznelerine yatırabilirsiniz.
  • Yol, Meydan, İskele, Kaldırımlar(Belediyenin Hüküm ve Tasarrufu altında bulunan yerler), Köprü, Mezat Yerleri gibi alanları herhangi bir maksat için işgal edenler Belediyeye gün x m² x birim fiyat = işgaliye harcı ödemekle mükelleftir.
  • Belediye Vezneleri Dışında,

   Sitemizdeki E-Belediye kısmından üye olarak veya

   TC. ZİRAAT BANKASI Ziraat Tekirdağ Şubesi TR11 0001 0001 0667 9393 0050 18

   TC. VAKIFLAR BANKASI TEKİRDAĞ ŞUBESİ TR 33 0001 5001 5800 7302 0817 48

   TC. HALK BANKASI TEKİRDAĞ ŞUBESİ TR 65 0001 2009 3040 0007 0000 41

   Posta Çeki Hesap Numarası 112 08 489

   Hesap numaralarına ödeme yapabilirsiniz.
  • Belediye ile ilgili vergi borçlarınızı 0 850 450 59 59 telefonu arayarak veya malihizmetler@suleymanpasa.bel.tr adresine, E-Posta göndererek öğrenebilirsiniz.
  • 5199 Sayılı kanun gereği şikayetçi olunan ya da tedavisi istenen kulak küpesi olmayan sokak hayvanları bulunduğu yerden alınır, kısırlaştırılması yapılır, paraziter tedavisi ve kuduz aşısı yapıldıktan 10 gün sonra alındığı yere bırakılır.
  • Kulak küpesi olan hayvanların kuduz aşısı yapılmış, paraziter tedavisi uygulanmıştır.
  • Yaralı sokak hayvanları alınır, tedavileri yapılır ve iyileştikten sonra alındıkları yere bırakılır. Bize 0 850 450 59 59'dan Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezinden ulaşabilirsiniz.
  • Sokak hayvanları için kurulmuş olan bakım evimizin kuruluş amacı gereği sadece sokak hayvanlarına müdahele yapılmaktadır.
  • Bakım evimize bırakılan hayvanların sadece "Sahiplendirme Formunu" doldurarak sahip olabilir yeni bir yuva açabilirsiniz.
  • Bakım evinde doldurduğunuz "Feragat Formu" sonrasında evcil hayvanınız teslim alınır yeniden sahiplendirmesi yapılır.
  • Konu ile ilgili Çağrı merkezimizi 0 850 450 59 59'u arayıp şikayet oluşturmalısınız. Mevcut programımıza göre bulunduğunuz mahalleye ve sokaklara gelen ekiplerimiz Sinek, Sivrisinek oluşturabilecek kaynaklarda ilaçlama ile mücadele ederek sorununuzu çözmeye çalışmaktadır.
  • Süleymanpaşa Belediyemizin 0 850 450 59 59 Çağrı Merkezi hattını arayarak istekte bulunabilirsiniz. Çevre kontrol ekiplerimiz yönlendirilerek evlerinizden, işyerlerinizden vb. gelip alacaklardır.
  • Süleymanpaşa Belediyesine ait 0 850 450 59 59 Çağrı Merkezimizi arayıp atık Elektrikli ve Elektronik eşyalarınızın alınmasını talep etitğimizde Çevre Ekibimiz tarafından atık Elektrikli ve Elektronik eşyalarınız evlerinizden, iş yerlerinizden vb. alınır.
  • Süleymanpaşa Belediyesine ait 0 850 450 59 59 Çağrı Merkezimizden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzü arayıp bildirdiğiniz takdirde hemen o bölgedeki geri dönüşüm firması yönlendirilip ambalaj atıklarınızın alınmasını sağlanacaktır.
  • Çevre kirliliği ile ilgili dilekçelerinizi Süleymanpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne iletmelisiniz. İletilen dilekçeler Çevre Denetim ekibimiz tarafından yerinde inceleme yapılarak sonuç yazı ile tekrar geri bildirilir.
  • Öğrencilerin Forma, Ayakkabı, Çanta, Kırtasiye Malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için aynı veya nakit yardımlar yapılmaktadır. Yardımcıların cinsi (Ayni yada Nakit) Eğitim-Öğretim yılının başında ilgili komisyon tarafından belirlenerek duyurusu yapılır.
  • Anayasa Mahkemesi'nin 5102 Sayılı "Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesi" ne ilişkin kararı neden ile Belediyeler Üniversite öğrencilerine burs veremiyor.
  • Üniversite bursu için "Kredi ve Yurtlar Kurumu" gibi Devlet kurumlarının yanında birçok özel kurum, kuruluş ve derneğe başvurabilirsiniz.
  • Sosyal Yardım talepleriniz için Belediyemizin 0 282 260 27 66 numarasından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nü arayabilir ve Müracaat ederek ayrıntılı bilgi alabilir, başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Herhangi bir sosyal güvenliği olmayanlara "Genel Sağlık Sigortası" kapsamında uygulanan "Gelir Testi" başvurusu yapılması gerekmektedir. Bunun için kayıtlı olduğunuz il veya İlçelerin idari sınırları içerisindeki "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları"ndan kolaylıkla başvuru işleminizi yapabilirsiniz.
  • İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız Belediyemizin Sosyal Yardım merkezine şahsen gelip yardım talebinde bulunabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirler. Y ardım talebi için Belediyeye gelemiyecek durumda olan vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma hattımız olan 0 282 260 27 66 arayabilirsiniz. İhtiyaç sahibinin veya bir yakınının talebi üzerine Sosyal Hizmet uzmanlarımız ve ilgili memurlarımız hane ziyareti yapabilir ve gerektiği takdirde başvuruyu yerinde alabilirler.
  • Sokakta yaşayan kişiler genellikle çoğu temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekebilirler. özellikle barınma, temizlik ve gıda gibi hayati önem taşıyan ihtiyaçların giderilmesi önemli bir yer tutmaktadır. Bu durum için ALO 183 numaralı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının çağrı merkezine, bu konuda çalışan sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere ulaşarak bu ihtiyaçların giderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.
  • Engelli vatandaşlarımızın Şehir İçi ulaşımının sağlanması için Belediyemizden engelli araç tahsis edilebiliyor. Engelli araç talepleriniz için 0 850 450 59 59 çağrı merkezi hattımızı arayarak Sekomer'e (Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon merkezi) ulaşabilirsiniz.
  • 0 282 260 27 66 Sosyal Yardımlaşma hattını arayabilir ve bağış yapmak istediğiniz kullanılabilir durumdaki Giysi ve Kitaplarınızı Sosyal marketimize yada 100. Yıl mahallesi itfaiye yanında ve otogar yanı Eski itfaiye yanındaki yardım kutularına bırakabilirsiniz. Ayrıca bilgi evimize (Muratlı Caddesinde) kitap bağışı kabul edilmektedir.
  • İlçe sınırlarımız içerisinde ikamet eden engelli bireyler kendileri veya bir yakınları aracılığıyla Sekomer'e başvurarak tekerlekli sandalye talebinde bulunabilirler. Sekomer'e ulaşmak için 0 850 450 49 49 Çağrı Merkezi hattımızı aramanız gerekmektedir.
  • Sadece muhtaç asker ailelerine nakit yardımında bulunuyoruz.
  • Belediyeler yasal olarak burs yardımı yapamamaktadır. Ancak Eğitim-Öğretim dönemi başladığında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve talep gelmesi durumunda ilköğretim okullarına Kırtasiye seti, Çanta, Önlük vb. eğitim destekleri sağlanmaktadır.
  • 0 282 260 27 66 Sosyal Yardımlaşma hattını arayıp bilgi alabilirsiniz. 2014 yılı itibariyle Gıda Yardımı yerine daha çağdaş insan onuruna yakışır bir hizmet olan "İMECE KART" ile gıda yardımı yapılmaktadır. Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Yardım Marketine müracaatta bulunan vatandaşlarn meslek elemanları tarafından yapılan Sosyal İncelemelerde, Sosyal Yardım Yönetmeliği yardım alma kriterlerine uygun olduğunu tespit edildiği takdirde yardım almaları sağlanmaktadır.
  • Hayırsever vatandaşlardan bağış olarak alınan tüm eşyalar (Mobilya, Elektronik Eşya vb.) vatandaşlarımıza istekleri doğrultusunda sıra ile verilmektedir.
  • Süleymanpaşa belediye konservatuvarına başvurular ağustos ayının 15 'den sonra www.suleymanpasa.bel.tr 'den online olarak yapılmaktadır. sınav tarihleri eylül ayının son haftası ve ekim ayının ilk haftası gibi yapılır (kayıt yaptıran öğrencilere sms yoluyla sınav günü ve saatini bilgilendiriyoruz) sınavlar 2 aşamada yapılır 1. sınav eleme sınavı 2. sınav kesin kabul sınavı kazanan öğrenciler konservatuvarda öğrenci olmaya hak kazanırlar. Çalgı Eğitim Bölümü (Piyano, Gitar, Klarnet, Ud, Kanun, Keman, Bağlama, Bateri, Çello, Klasik Kemençe, Kaval), Ses Eğitim Bölümü (Türk Halk Müziği - Türk Sanat Müziği), Dans Bölümü (Bale - Halk Oyunları), Müzik Teknolojileri bölümü (Çalgı Yapım ve Onarım ). Kayıt yaptıran öğrencilerimiz 4 yıl boyunca ücretsiz eğitim almaktadırlar.
  • Konservatuvarımızda verilen kurslar ücretsiz olarak vatandaşlarımıza sunulmaktadır.
  • Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Web sitesinden, Facebook adresimizden, Afiş ilanlarından ve SMS yoluyla öğrenebilirsiniz.
  • Yaz okulu her yıl Haziran ayının sonuncu haftasında başlayarak Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere 2 aylık süreyi kapsamaktadır. Ayrıca 0 282 260 10 05 gençlik merkezini arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.
  • Konserlerimiz ücretsizdir.
  • Belediyemizin 0 850 450 59 59 Çağrı Merkezi hattını arayarak istekte bulunmalısınız. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından molozlar tetkik edilerek ücrete tabi ise traktör ücreti 90.00 TL kamyon ücreti ise 180.00 TL ödediğiniz takdirde molozlarınız alınıyor. 10 Çuval moloz atığı ise ücretsizdir.
  • 0 282 261 23 18 Zabıta şikayet hattını arayarak şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.
  • 0 850 450 59 59 Çağrı Merkezini arayıp talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca anons cihazının sesinin kısılması için veya kaldırılması için 20 kişiden imza toplanması ve Fen İşleri Müdürlüğümüze dilekeç ile talepte bulunulması gerekmektedir.
  • 188 ve 0 282 262 77 06 numaralı hatları arayarak bilgi alabilirsiniz.
  • 0 850 450 59 59 Çağrı merkezi hattını arayarak istekte bulunduğunuz takdirde Temizlik işleri personelimiz gelip tetkik ettikten sonra 1 Traktör 90.00 TL 1 kamyon 170.00 TL olarak ücretlendirilecektir. Ödeme yapıldığı takdirde hemen istediğiniz yere getirilecektir.
  • Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde ikamet etmekte olan yurttaşlarımızın müdürlüğümüze şahsen müracaatlarına müteakip talepleri doğrultusunda; Baynaların hamilelikleri süresince (Doktor Onaylı) her ay "Gıda Takviyesi Paketi" desteği sağlanmaktadır. Çocuklarımıza; Eğitim Öğretim dönemi öncesinde Kırtasiye yardımı ve Kıyafet yardımı yapılmaktadır.
  • Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın müdürlüğümüze şahsen müracaatlarına müteakip talepleri sonrasında müdürlüğümüz personelinin araştırması sonucunda;
   A- "Süleymanpaşa İmece Kart" (Her ay düzenli olarak 100 TL kartlarına yükleme yapılarak üye iş yerlerinden alışveriş imkanı sağlanmaktadır)
   B- "Dosteli Aşevi"den hafta içi her gün düzenli olarak Aile Bireyleri miktarı kadar sıcak yemek hizmeti sağlanmaktadır.
   C- "Dosteli Mağazası"ndan yılın dini bayram öncesi, Yaz-Kış giriş dönemlerinde, Eğitim- Öğretim başlangıç dönemlerinde kendileri ve aile bireylerine kıyafet hizmeti sağlanmaktadır.
|