Çocuk Kulübü

çocuk kulübü

Süleymanpaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürütmekte olan Çocuk Hakları Birimi; 0-13 yaş grubundaki tüm çocuklara hizmet vermektedir. İlçe sınırları içinde bulunan çocuklarımızın kaliteli vakit geçirmek, yaşlarına uygun etkinliklerle gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş ve devamlılık sağlamıştır. Birim ilçe sınırları içinde yaşayan tüm 0-13 yaş grubu çocukları etkinliklerden haberdar edip, yüksek katılım sağlayabilmek amacıyla üyelik sistemi geliştirmiş aynı zamanda üyelerine Çocuk Hakları Birimi kartı vererek Belediye tarafından düzenlenen birçok etkinlikte de ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanmalarını sağlamıştır.

çocuk kulübü

Çocuk Hakları Biriminin faaliyet göstermeye başlamasıyla ilçe sınırları içinde yaşayan çocuklar için etkinliklere ağırlık verilmiş, kendilerini ifade edebildikleri ve kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacak ortam hazırlanmıştır. Tüm üyeler mesaj sistemiyle etkinliklerden haberdar olmuş, katılım artmış ve çok olumlu dönüşler sağlanmıştır.

Türkiye’nin birçok ilinde faaliyet gösteren çocuk hakları birimleriyle iletişim kurulmuş örnek alınmış ve aynı zamanda örnek olmuştur. Tiyatrolar, Çocuk Şenlikleri, Çocuk Partileri, Yarışmalar gibi etkinliklerle çocukların küçük dünyalarında büyük etkiler yaratan birçok etkinliğe imza atılmıştır. Çocuk Hakları Birimi üyelik sistemini sorunsuz yürütmeye devam etmekte ve kolay üyelik sistemi sayesinde gerek üye olmak isteyen çocuklara gerekse bu büyük aileye çocuklarında katılmasını isteyen velilere kolaylık sağlamaktadır.

Okul döneminde birçok etkinlikle çocuklarla bağını koparmayan birim, tatil döneminde de yaz kurslarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Çocuk Hakları Biriminde görev yapan ve tüm kalpleriyle çocuklara sevgiyle yaklaşan birim personeli Türkiye genelinde birçok eğitime katılarak kendilerini ve yaklaşımlarını geliştirmişlerdir.

Çocuk Hakları Birimi kısa süre önce kurulmasına rağmen Süleymanpaşalı çocukların küçük dünyalarında büyük etkiler yaratmış ve yaratmaya devam etmektedir. Mutlu çocuklar mutlu yarınlar demek olduğunu bilen birim yeni faaliyetler, etkinlikler ve büyük ailesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.