Aydoğdu Sosyal Etkinlik Merkezi

Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ve roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Aydoğdu Mahallesinde bulunan Sosyal Etkinlik Merkezi; 6-14 yaş arası dezavantajlı öğrencilerimizin etüd, ödev, proje ve benzeri resmi eğitim faaliyetlerinin desteklenmesinin yanı sıra ilgi alanlarına uygun olarak becerilerinin gelişebileceği fırsatlar sunan bir merkezdir.

Resim, müzik, dans, akıl ve zeka oyunları, sportif faaliyetler gibi alanlarda eğitimler veren merkezimizin bulunduğu bölge bakımından okul devamsızlığı, erken okul terki ve aile bireylerinin okuma-yazma bilmeme sorunlarının bulunmasından dolayı en büyük desteği ise etüt çalışmaları ile vermektedir.

Okul öncesi merkezimizde kahvaltı ederek okula giden öğrenciler, öğlen arası saatlerinde tekrar gelerek öğlen yemeği yemektedirler. Yemek sonrası okulda eğitimlerine devam eden öğrenciler okul çıkış saatlerinde tekrar merkezimize gelerek Etüt Çalışmaları ve Kurs faaliyetlerini gerçekleştirirler. Kayıt için en önemli şart ise okul devamlılığıdır.

EĞİTİMİN EN ÖNEMLİ PARÇALARINDAN BİRİ DE AİLEDİR

Çocukların gelişimlerini desteklemek, başarı ve okul devamlılığı sağlamak adına aile ile iş birliği gerçekleştirilerek okul çalışmaları merkezimiz tarafından desteklenmektedir. Velilerimize yönelik çocukların gelişimsel dönemleri ve tespit edilen sorunlara yönelik Psikolog ve Psikolojik Danışmanlar tarafından eğitim seminerleri ve toplantılar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca velilerimiz ve öğrencilerimize danışmanlık hizmeti merkezimiz tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim farkındalığı ve çocuklara eğitim desteği adına okuma-yazma bilmeyen veliler tespit edilerek okuma-yazma eğitimleri merkezimiz bünyesinde verilmektedir.

GÖNÜLLÜ OL BİR ÇOCUĞUN KAHRAMANI OL

Merkezimizde Tekirdağ Spor il Müdürlüğü Değirmenaltı Gençlik Merkezi Gönüllülük kulübü üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen çalışma kapsamında Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri gönüllü olarak merkezimizdeki öğrencilerle Etüt çalışmaları, Sosyal faaliyet, kültürel ve sportif faaliyetler alanlarında gönüllü olarak hizmet vermektedirler. Öğrencilerimize rol model olması hedeflenen üniversite öğrencileri ile birlikte öğrencilerimizde akademik başarıyı arttırmak, hoşgörü duygusu, sosyal beceri ve özgüven gelişimlerine destek olmak adına çalışmalar yürütülmektedir.

GÖNÜLLÜLERİMİZDEN KENDİ İFADELERİ İLE GÖNÜLLÜLÜK DENEYİMLERİ

-Çocukların yüzünde oluşan bir tebessüm ufak bir gülümseme bizi bu işe teşvik eden en önemli etken. Alabildiğimiz en güzel de karşılık. Bizlere kattığı güzellikler de yanımızda kar diye düşünüyorum. ERAY ÜNVER

-Üniversite anılarıma bu denli güzel ve değerli anılar katmama sebep olduğu için, sabrı e sevgiyi en güzel şekilde öğrettiği için ve ilerdeki öğretmenlik hayatıma bir nevi hazırlık olduğu için ne mutlu bana. Her daim gönüllü olup gönüllü kalabilmek dileğiyle. AYŞENUR SÖYLEMEZ

-Bir çıkar gözetmeden başkalarına dokunabilmek çok içten gelen farklı bir duygu. İlk başladığım andan itibaren aslında büyüdüğümü hissettim. Bir zamanlar o sıralarda – ki hala devam eden- bu durumun bende de olduğunu hatırladıkça merhametli olmam gerektiğini bana hatırlattı. Bu işe öncülük eden gönüllü olan arkadaşlarımız gibi güzel insanların hala olduğunu bana hatırlatmış oldunuz. Çok keyifli ve çok sıcak içten gelen bir deneyim oldu. ESRA KALKAN

-Gönüllü olarak burada yaptığım eğitmenlik bana çok keyifli ve değerli geliyor. Bir şey beklemeden o güzel kalpler için bir şeyler yapmak, az da olsa bir şeyler katmak çok güzel. Onlara bakınca çocukluğumdaki saf sevgiyi tekrardan hatırlıyorum. PRİCCİLLA  ESTHER MALHATUN

Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024