Merkezlerimiz

Hizmet Binalarımız

Tarihi Bina
Adres: Eskicami-ortacami Mahallesi, Hükümet Cd. No:14

Sahil Ek Hizmet Binası
Adres: Ertuğrul Mahallesi, İskele Cd. No:10

Mali Hizmetler Müdürlüğü
Adres: Ertuğrul Mahallesi, Peştemalcı Cd. No:57

Kolordu Caddesi Ek Hizmet Binası
Adres: Eskicami-ortacami Mahallesi, Kolordu Cd. No:24

AKOS Ek Hizmet Binası
Adres: Eskicami-ortacami Mahallesi, Yeni Çarşı Sk. No:11

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Adres: Ertuğrul Mahallesi, Sefa Sk. No:6

Fen İşleri Şantiyesi
Adres: Karadeniz Mahallesi, Trabzon Cd. No:27

 
 

Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi Namık Kemal Üniversitesi merkez kampusu karşısında üniversite öğrencilerinin bir çok sosyal faaliyet ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için 10 Aralık 2016 tarihinde hizmete başlamıştır. Tiyatro, konser, toplantı veya gösteri sergilemek için Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi ile iletişime geçerek Alternatif Sahne'yi tamamen ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi, Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan öncelikle 0-6 yaş arası çocuklara ve ailelere daha mutlu ve huzurlu bir gelecek sağlamak için ücretsiz koruyucu ruh sağlığı hizmeti vermektedir. 0-6 yaş ruhsal ve zihinsel açıdan gelişimin en hızlı olduğu dönemdir. 0-2 yaş dil zihinsel ve ruhsal gelişimde en kritik evredir. 2-5 yaş gelişimin ikinci derece sosyal ve duygusal alanda kişilik gelişiminde en kritik dönemdir. Süleymanpaşa Belediyesi olarak huzur ve mutluluğun her yaş grubundan hissedilebildiği, yaşam kalitesi yükseltilmiş mutlu bir Süleymanpaşa hedefliyoruz.

100. Yıl Gençlik Merkezi, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Bilimin eğlenceli hali” sloganıyla çocuklara yönelik düzenlenen Kod Yazma, Robot Atölyesi ve 3D Yazıcı Atölyesi kursları ve öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri adına düzenlenen, isteyen tüm öğrencilerin katılabileceği yaz kurslarına ev sahipliği yapan merkezimizdir.

Aydoğdu Sosyal Etkinlik Merkezi Aydoğdu Mahallesi’nde müzik eğitimlerinden dans eğitimlerine, çalgı yapım bakım onarım atölyesinden etüt sınıfına kadar hafta içi 15.00 ile 18.00 saatleri arasında tamamen ücretsiz eğitim veren Sosyal Etkinlik Merkezimizdir.

EĞİTİM PROGRAMLARI
 • İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin: Etüt Sınıfı – Ödev Yapma – Konu Tekrarı – Değerlendirme
 • Müzik Eğitim Programları: Nota Eğitimi – Temel Ritim Bilgisi – Enstrüman Dersleri
 • Dans Eğitim Programları: Halk Oyunları – Dans Eğitimi
 • 14 Yaş Ve Üzeri Öğrencileri İçin: Çalgı Yapım Tamir Bakım Eğitimi
 • SEKOMER (Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi), Engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla;

 • engellilere yönelik yardım ve destek hizmetlerini güçlendirmeyi
 • engellilerin sosyal ve kültürel faaliyetlere dahil ederek toplumsal hayata katılımlaını sağlamayı
 • toplumda engellilikle ilgili farkındalık yaratmak ve engellilerin haklarına saygılı bir toplum yapısının oluşumuna katkıda bulunmayı hedefleyen merkezimizdir.
 • Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerek tasarım ve gerek dizaynı ile Tekirdağ çok etkileyici ve modern bir yapıya kavuşturuldu. Galeride iki ayda bir, sanat otoriteleri tarafından kabul gören sergi Tekirdağ’lı sanat severle ile buluşacak.

  Dosteli Aşevi Güler yüzlü personeli ile günlük 850 kişiye hizmet veren aşevimiz her gün 800 aileye sıcak yemeklerini kapısına kadar teslim etmektedir. Dört yıl içinde içerisinde yaklaşık olarak 30.000 porsiyon sıcak yemek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sunulmuştur.

  Ramazan ayı boyunca düzenlenen iftar yemekleri Dosteli Aşevi tarafından hazırlanmaktadır. Etkinlik boyunca 85.245 porsiyon yemek aşevinde yapılmış olup servisi ve paketlenmesi dahil tüm hizmetler belediyemizin imkanlarıyla gerçekleşmiştir

  Dosteli Giyim Mağazası Gündoğdu Mahallesi Soğukkuyu Mevkisinde yer alan Dost Eli Giyim Mağazamızda kullanılabilir kıyafetler yıkanıp ütülenip ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Dört yıl içerisinde 36.982 farklı kıyafet 8.333 ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız tarafından kullanılmıştır. Okul kıyafeti ve bayramlık giysiler de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için özel olarak hazırlanır.

  Etkinliklerimizden haberdar olmak ister misiniz?
  Süleymanpaşa Belediyesi
  Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
  Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
  0 (282) 259 59 59
  ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
  SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020