Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Regaip Kandili dolayısıyla hizmet binalarının yanı sıra kentin her noktasında vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

TÜM HİZMET BİNALARINDA KANDİL SİMİDİ İKRAMI YAPILDI

Yapılan açıklamada, toplamda 3000 kutu kandil simidi dağıtımının gün boyu devam ettiği ifade edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü, Sahil Hizmet Binası ve Evlendirme Dairesi ile Zabıta Müdürlüğünün bulunduğu hizmet binalarında işlemlerini yaptıran vatandaşlar, kandil simidi ikramı ile ağırlandı.

KAPI KAPI DOLAŞAN EKİPLERDEN KANDİL SİMİDİ SÜRPRİZİ

Ayrıca Çevreci Mutlu Kart projesi kapsamında Süleymanpaşa’yı kapı kapı gezen ekipler ile her gün 800 kişiye sıcak yemek ulaştıran Dost Eli Aşevi ekipleri, vatandaşlara kandil simitlerini takdim ettiler. Engelsiz Taksi hizmetinden yararlanan vatandaşlar da unutulmadı. Evlerinden alınarak diledikleri noktalara ulaştırılan engelli vatandaşlara ekipler kandil simidi ikram ederek kandillerini kutladı. Ayrıca esnafları da ziyaret eden ekipler, kandil simitlerini Süleymanpaşa esnafı ile de paylaştı.

EŞKİNAT: “BİR GELENEĞİ YAŞATIYORUZ”

Her kandilde bir gelenek haline gelen uygulamayı değerlendiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Vatandaşlarımıza her şekilde ulaşmak bizim için çok önemli. Regaip Kandili de bizim inancımız ve kültürümüzde önemli bir yere sahip. Yarım elma, gönül alma anlamında, bir geleneği yaşatmak amacıyla bugün de vatandaşlarımıza kandil simidi ikramında bulunduk. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Regaip Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum,” diye konuştu.

Kutsal ve özel günlerde hatırlanmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren vatandaşlar, uygulamadan ötürü başta Başkan Eşkinat olmak üzere Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerini kutlayarak teşekkür ettiler.

Süleymanpaşa Belediyesi Regaip Kandili dolayısıyla kandil simidi dağıttı