Web Sitemiz ile ilgili sorularınız için 0850 450 5959 dahili 3312 Mert ÇAKIRBAY ile iletişime geçebilirsiniz.

Süleymanpaşa Belediye Zabıta’sından kaldırım işgallerine idari yaptırım

Haber Tarihi: 2019-09-12 09:07:39
Okunma Sayısı: 1112

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen ‘kaldırım işgali’ şikayetleri doğrultusunda denetimlerini arttırdı. Ekipler, yapılan uyarılara rağmen kaldırımları işgal eden işletmecilere idari yaptırımlara başladı.

   Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kaldırımı işgal eden esnaflarla, işletmecilere yönelik başlatılan idari yaptırımlara ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Altınova ve Çınarlı mahallesi başta olmak üzere bir çok mahallemizde kaldırımların esnaflarımız ve kıraathane işletmecilerimiz tarafından işgal edildiği yönünde vatandaşlarımızdan yoğun şikayetler aldık. Zabıta ekiplerimize verdiğimiz talimatla tüm esnaflarımızı uyardık. Buna rağmen kaldırımları işgale devam eden işletmeler için idari yaptırımlara başladık.” dedi.
   Başkan Yüksel, kaldırımların amacı dışında kullanılması konusunun mahalle toplantılarında ve sosyal medya üzerinden gönderilen mesajlarda sürekli olarak gündeme geldiğini işaret ederek, “Özellikle hanım kardeşlerimiz, kıraathanelerin kaldırımlara masa ve sandalye koymasından rahatsızlık duyuyor. Bunun yanısıra bir çok esnafımız da kaldırımlara ürünlerini, reklam tabelalarını koyuyor. Ekiplerimizin defalarca yaptığı uyarıya rağmen kaldırımları işgal eden esnaflarımıza tutanak tutularak, ilgili maddeden cezai işlem uygulanıyor. Bu tür durumlarda cezai işlem yapmayı istemiyoruz. Söz konusu sorunlar esnaflarımızın ve işletmecilerimizin sağduyulu yaklaşımıyla çözüme kavuşturulabilir; ancak kaldırım işgalini ‘burası benim iş yerimin önü’ anlayışıyla çözmek mümkün değil.” diye konuştu.
    Yüksel, hız kazanan denetimlerin tüm mahalle ve sokaklarda aralıksız olarak devam ettiğini söyledi.

Süleymanpaşa Belediye Zabıta’sından kaldırım işgallerine idari yaptırım

|