haber
- T.C. Süleymanpaşa Belediyesi
Web Sitemiz ile ilgili sorularınız için 0850 450 5959 dahili 3312 Mert ÇAKIRBAY ile iletişime geçebilirsiniz.

|

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 2018 yılı Faaliyet Raporunu reddetti

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Meclisi, 16 Nisan Salı günü gerçekleştirdiği toplantı ile yeni hizmet dönemine resmen başlamış oldu. Yeni meclisin ilk toplantısına damga vuran olay ise Süleymanpaşa Belediyesi 2018 yılı Faaliyet Raporunun reddedilmesi oldu.
Haber Tarihi: 2019-04-17 16:55:54
Okunma Sayısı: 1960

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, ilk toplantısını 16 Nisan Salı günü Namık Kemal Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, Komisyon üyeleri, Kâtip ve Başkan Yardımcıları da belirlendi. Meclis toplantısına damgasını vuran ise 2018 yılına ait Süleymanpaşa Belediyesi Faaliyet Raporu’nun mecliste oylanarak oy çokluğu ile reddedilmesi oldu.

OY ÇOKLUĞU İLE REDDEDİLDİ

Parti gruplarının konuyla ilgili görüş bildirmelerinin ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylamada 18’e karşı 13 oyla 2018 yılı Faaliyet Raporu reddedildi.

YÜKSEL: “RAPORU 31 MART’TA SÜLEYMANPAŞA HALKI SANDIKTA REDDETTİ”

Oylamanın ardından açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “31 Mart 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde, 2018 yılı Faaliyet Raporunu Süleymanpaşa’da yaşayan 200 bin kardeşimiz sandıkta reddetmiştir. Bunun bedeli başkanlık makamının düşmesi ise bu bedeli de ödemeye razıyım. Bu faaliyet raporu, Süleymanpaşa halkının onayından geçmedikçe bizim onayımızdan da geçmeyecektir. Vatandaşlarımız asil, bizler vekiliz. Asil üyelerin reddettiğini biz vekil üyelerin kabul etmesi söz konusu değildir. Bu raporla ilgili gereğinin yapılması için talimatı da verdim. Hayırlısı olsun,” diye konuştu.

|