Karavan ve Kamp Turizmi


 

Turizmin yeni popüler yüzü: 'Kamp ve Karavan Turizmi '

İnsanların ulaşım, konaklama, bir dereceye kadar da yeme-içme gereksinimlerini kendileri çözme, değişik ülkeler görüp tanımak ve çoğunlukla daha ucuz tatil yapmak amacıyla karavanları ve çadırları ile yaptıkları ziyaretler kamping ve karavan turizmini oluşturmaktadır. 

Klasik seyahat ve tatil anlayışından sıkılanlar, taze bir nefes arayanlar ve yeni bir ufuk bulma niyetinde olanlar için Amerika’da popülerliğini koruyan, ülkemizde ise, son yıllarda gelişme gösteren “Kamp ve Karavan Turizmi”ne yönelim göstermiştir.

 

Kamp ve karavan turizmi Avrupa’da da birçok insan tarafından tercih edilir. Ülkemizde ise son zamanlarda yoğun ilgi gösterilen bir turizm çeşidi haline geldi. Deniz, kum, güneş üçlüsünden sıkılan insanlar farklı turizm arayışlarına girdiler, değişiklik istediler ve sonucunda da alternatif turizm çeşitleri ortaya çıktı.

Ülkemizde karavanla gitmenin mümkün olmadığı yer neredeyse yok. Doğal güzellik, tabiat, deniz, tarihi ve kültürel zenginlik açısından oldukça zengin bir ülkeyiz. Ege ,Akdeniz ve Marmara kıyıları dantel gibi işlenmiş sahil şeridi ve pırıl pırıl deniziyle oldukça güzel bir tatil seçeneği sunar. Karadeniz’in yemyeşil ormanları ve tertemiz bol oksijenli havası ise insana huzur verir. Anadolu’nun birçok noktasında kar tutan dağlar ise kış sporu meraklıları için en iyi adreslerin başında gelir. Hem deniz hem de kara için en ideal turizm alternatiflerinden biridir karavan turizmi.

Karavan dar bir yaşam alanıdır ve bu sebeple konaklama aşamasında içinde bulunan kişilerin, birbirini çok iyi tanıyan, farklılıklarını kabullenmiş ve hoşgörü gösterebilen, birbirlerinden keyif alabilen kişiler olması önemlidir.

Süleymanpaşa ilçemizin yeşiliyle mavisinin kesiştiği noktada kamp ateşinde meşhur sucuğumuzun tadına bakmak isterseniz, sizleri stresten uzak,keyifli bir tatil için ,ilçemize bekliyoruz.

Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024