Foto Safari


Foto Safari

Kameralı telefonların son hızla yayıldığı günümüzde, foto safari turizmi sizce ne kadar ilginç? Ya da foto safari turizmini uygulamak günümüz şartlarında kolay mı? Bu sorunun cevabı hem ‘evet’ hem ‘hayır’.

Fotoğraf çekmek günlük meraklarımız içinde yer alsa da, temelde fotoğrafçılık profesyonel bir uğraş. Yani hem zaman hem bilgi hem de ilgi gerektiriyor. Foto safari turizmi tam da bu üçlüye sahip olanlara hitap ediyor.

Foto safari, fotoğraf çekmek için doğal yaşam alanlarına düzenlenen geziler olarak tanımlanabilir. Doğası gereği özellikle doğa dostu turizm türleriyle eklemlenebilir. Örneğin, ekoturizm alanlarını, yaban hayatı, fauna ve flora türlerini, görkemli manzaraları, kalyon manzaralarını ve yerel halka özgü görüntüleri yakalamak isteyen eko turistler için foto safari turizmi önemli fırsat alanıdır. Bunun dışında botanik turizmi kapsamında değişik bitki fotoğrafları çekilebilir. Trekking, kültür, sanat, tarih ve arkeoloji turizmleri kapsamında da alanına göre çok farklı foto safari turları gerçekleştirebilir, çok farklı nesne obje ve doğa ürünlerinin fotoğraflarını yakalayabilirsiniz.Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
T.C. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2024