Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin sokaklarda yaşayan kedileri tehlikelerden koruyup doğal yaşam alanlarında yaşamlarını devam ettirmelerine yönelik gerçekleştirdiği “Kedi Evi” projesi kapsamında yeni kedi evleri belirlenen alanlara monte edilmeye devam ediyor.

Kumbağ Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmada 3 yeni kedi evi talepler doğrultusunda kedilerin sıklıkla yaşadığı yerlere yerleştirildi.

KIRIK SU KAPLARI YENİLERİYLE DEĞİŞTİRİLİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmada kedi evlerinin yanı sıra beslenme odaklarının da yeni yerlerinde montajları yapılırken su kaplarının da kırık olanları yenileri ile değiştiriliyor.

EŞKİNAT: “SOKAK HAYVANLARININ YAŞAMLARINI DOĞAL ORTAMLARINDA SÜRDÜRMELERİ İÇİN ÇABALIYORUZ”

Minik dostlarımıza yönelik yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Göreve geldiğimizden beri sokak hayvanlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmesi içi mücadelemizi sürdürüyoruz. Gerek kedi evleri, gerek beslenme odakları, su kapları, mamamatiklerimiz ve hasta ya da yaralı canlarımız için hizmet veren geçici bakım evimiz ile sokak hayvanlarımızın yanında oluyor, yaşamlarını doğal ortamlarında sürdürmeleri için çabalıyoruz.” dedi.

“BİZ YILMADIK, YILMAYACAĞIZ”

Çalışmalar sırasında bazı sıkıntılar yaşandığını ve vatandaşların bu konuda hassas olması gerektiğini dile getiren Başkan Eşkinat; “Maalesef yaptığımız bazı çalışmalarımız birileri tarafından baltalanmak isteniyor. Kedilerimiz, köpeklerimiz, kuşlarımız için oluşturduğumuz su kaplarımız var. Şehrimizin dört bir yanında bu su kaplarının montajını yaptık. Ancak maalesef birçoğu zarar gördü. Su kaplarının için izmarit atandan, su kaplarını kırana kadar birçok olayla karşılaştık. Biz yılmadık, yılmayacağız. Kırık olanların hepsini değiştiriyoruz. Sağlam olanları da temizleyip sokak hayvanlarımız için su dolduruyoruz. O bölgedeki vatandaşlarımız da bizden sonra sağ olsunlar minik dostlarımızın sularını eksik etmiyorlar.” diye konuştu. 

Yeni kedi evleri minik dostlarımızın hizmetinde...