Yüksel: “Kız çocuklarımız, Türkiye’nin geleceğinin güçlü birer teminatıdır”

   Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, kız çocuklarının Türkiye’nin geleceğinin güçlü birer teminatı olduğunu kaydetti.
   Başkan Yüksel çocukların, medeniyetimizin değerinin gelecek nesillere aktaracak köprüsü olduğunu ifade ederek, “Bu anlamda, kız çocuklarımızı toplumu inşa eden geleceğin anneleri, geleceğin iş kadınları, siyasetçileri ve yönlendiricileri olarak görüyoruz” diye konuştu.
   Hükümetin, kız çocuklarının eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında etkin rol oynayabilmeleri için gerekli her tedbirleri aldığına dikkat çeken Başkan Yüksel, şöyle devam etti, “Kız çocuklarımızın karşılaştığı sorunları ortadan kaldırarak gelecekte nitelikli görevlerde sorumluluk alabilmeleri ve toplum kalkınmasına katkıda bulunmaları için her türlü gayreti gösteriyoruz. Kız çocuklarımızın Türkiye’nin geleceğinin güçlü birer teminatı olduklarını asla unutmamalı ve unutturmamalıyız. Biliyoruz ki toplumu ayakta tutan en büyük değer ailedir ve aileyi ayakta tutan en sağlam direk ise geleceğimizin kadınlarıdır. Geleceğimiz ve özgürlüğümüz adına kız çocuklarımızın toplumsal rolünü daima destekliyoruz. Barış, sevgi, umut dolu bir gelecek için bugün büyüttüğümüz çocuklarımıza yapacağımız her türlü sosyal, psikolojik ve yaşamsal destek bizim en önemli görevimizdir. Bu anlamda sevgili kız çocuklarımıza vereceğimiz en güzel öğüt; “değerlerinden taviz vermeden içinde yaşadığımız toplumu en yükseklere taşıyacak olan sizlersiniz.” olacaktır. 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nüzü en kalbi duygularımla kutluyor, ülkemin ve dünyanın tüm kız çocukları için daha güzel yarınlar getirmesini temenni ediyorum.”

Haber Tarihi: 11.10.1919
Okunma Sayısı: 1794
Süleymanpaşa Belediyesi
Ortacami Mah. Hükümet Cad. No:14
Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
0 (282) 259 59 59
ozelkalem@suleymanpasa.bel.tr
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ © Copyright 2020