Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nden gönülleri fetheden çağrı

GEL SAHİPLEN

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde tedavileri tamamlanan sokak hayvanları için “Gel Sahiplen” adı altından gönülleri fetheden bir kampanya başlatırken Başkan Eşkinat; “Geçici Bakımevimizde sokak hayvanlarımız tedavi edilip eski sağlıklarına kavuşturuluyor. Geriye tek bir ihtiyaçları kalıyor. O da sizlerin sevgisi. Bu nedenle “Gel Sahiplen” adını verdiğimiz bir kampanya başlattık. Tüm vatandaşlarımızı kampanyamıza destek vermeye bekliyorum” diye konuştu.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde tedavileri, bakımları ve rehabilitasyonları yapılan sokak hayvanları için “Gel Sahiplen” adını verdiği yeni bir kampanyaya başladı.

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde tedavi gören onlarca minik dostumuz tedavilerinin ardından sıcak bir yuva için sizleri beklerken Süleymanpaşa Belediyesi de bir kampanya yaparak “Gel Sahiplen” sloganıyla duyarlı vatandaşlara seslenip minik dostlarımızın sesi oldu.

EŞKİNAT: “GERİYE TEK BİR İHTİYAÇLARI KALIYOR O DA SİZLERİN SEVGİSİ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunarak Süleymanpaşalılara seslenen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Gerek vatandaşlarımızın bizlere ulaşması, gerekse gezici aracımız tarafından tespit edilen bakıma muhtaç sokak hayvanları Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde uzman ekibimiz tarafından tedavi ediliyor. İlk temasta son derece bitkin ve kötü durumdaki sokak hayvanları, gördükleri ilgi ile kısa sürede kendilerini toparlayarak sağlıklı durumuma geliyorlar. Geriye tek bir ihtiyaçları kalıyor. O da sizlerin sevgisi. Bu nedenle “Gel Sahiplen” adını verdiğimiz bir kampanya başlattık.” dedi.

“PARANI VERME, GÖNLÜNÜ VER!”

 Petshoplardan para ile hayvan sahiplenilmesine karşı olduklarını da dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Hayvan sevgisini yürekten yaşayan insanlar olarak biz para karşılığında evcil hayvan alımına karşıyız. Bu doğrultuda ‘Paranı verme, gönlünü ver!’ diyerek tüm halkımızı sokak hayvanlarımızı sahiplenmeye onlarla sevgilerini paylaşmaya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

HAFTA İÇİ 08.00 -17.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERİYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi Muratlı yolu üzeri 4. kilometrede Diş Hastanesi arkasında (https://goo.gl/maps/P5wi59Dexgx) hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlarımız için hizmet veriyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nden gönülleri fetheden çağrı