Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, her gün yeni doğum yapan aileleri hastanelerde ziyaret ederek “Hoş Geldin Bebek” paketi hediye etmeye devam ediyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın talimatı ile 2015 yılının başında başlayan projede şu ana kadar yaklaşık 11 bin bebeğe “Hoş Geldin Bebek” paketi hediye edildi.

DOĞUM SERVİSİ OLAN HASTANELER HER GÜN ZİYARET EDİLİYOR

Tekirdağ’da doğum servisi olan Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Tekirdağ Devlet Hastanesi, Tekirdağ Yaşam Hastanesi ve Star Medica Hastanesi’ni her gün tek tek ziyaret eden Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, hastane yetkililerinden aldıkları bilgiler doğrultusunda yeni doğum yapan annelere “Hoş Geldin Bebek” paketini ulaştırıyor.

BAŞKAN EŞKİNAT MEKTUBUYLA EN YENİ SÜLEYMANPAŞALILARA SESLENİYOR

Yeni doğan bir bebeğin ihtiyaç duyabileceği malzemelerin olduğu pakette bez, ıslak mendil, pişik kremi, zıbın, battaniye ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın mektubu yer alıyor.

Başkan Eşkinat tarafından kaleme alınan mektupta “Hoşgeldin Bebek, Dünyaya gözlerini açtın ve ne mutlu ki, artık aramızdasın. Eşsiz ülkemizde doğasıyla, insanıyla ve kültürüyle huzurla yaşanan bir yerde, Süleymanpaşa'da doğdun. Bu güzel şehirde, senin sağlıklı ve mutlu yaşaman için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Sevgili Bebek, Bu mavi gözlü kent sağlam kökleri ve aydınlık geleceğiyle her zaman seninle olacak. Dilerim sen de ondan vazgeçmezsin! İyi ki geldin, iyi ki Süleymanpaşa'da doğdun! Seni çok seviyoruz” ifadeleri bulunuyor.

EŞKİNAT: “11 BİN KEZ EVLAT MUTLULUĞU YAŞADIK”

Trakya’da bir ilki başlatan ve 3 yılı aşkın süredir devam ettirilen proje ile ilgili konuşan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Biz bu projeye başladığımızda amacımız en mutlu günlerini yaşayan ailelerimizin yanında olmaktı. 3 yılda geldiğimiz noktada ise artık kocaman bir aile olduk. 11 bin yeni üye ailemize katıldı. 11 bin kez evlat mutluluğu yaşadık. Trakya’nın göz bebeği, Tekirdağ’ın kalbi olan Süleymanpaşa’da daha nice ailelerimizin mutluluğuna ortak olmak, nice çocuk sevinci yaşamak dileğiyle...” diye konuştu.

Tekirdağ’ın kalbi mutlu bir aileye “Hoş Geldin Bebek”