Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sayfiye yeri olan Kumbağ Mahallesi’nde plajlarda denetleme yaptı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen denetlemede izinsiz işletilen deniz bisikletlerine el koyuldu.

Konuyla ilgili Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, daha önce Kumbağ Mahallesi’nde izinsiz olarak deniz bisikleti kiraladığı tespit edilen işletmelere faaliyetlerini sonlandırmaları için uyarıda bulunulduğu, yapılan denetimlerde uyarıları dikkate almayan işletmelerin deniz bisikletlerine el koyulduğu belirtildi.

“İZİNSİZ İŞLETİLEN DENİZ BİSİKLETLERİNE EL KONULDU”

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde:

“Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ Mahallesi’nde sahilde işletilen deniz bisikletlerinin Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürlüğünden gerekli izin belgeleri olmadan faaliyet gösterdikleri tespit edilmiş olup, izinsiz çalışan işletmeler, gerekli izinlerin alınması ya da faaliyetlerin durdurulması konusunda uyarılmıştır. Ancak Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı işbirliği ile yapılan denetlemelerde uyarıları dikkate almadan faaliyetlerini sürdüren işletmelerin bulunduğu tespit edilmiştir. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Süleymanpaşa Zabıta Müdürlüğünün ortak çalışmaları sonucu izinsiz olarak işletilen deniz bisikletlerine el konularak Yediemine teslim edilmiştir. Kamuoyunun dikkatine sunulur.”

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıtasından kaçak işletilen deniz bisikletlerine operasyon