Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini temiz ve rahat bir ortamda gerçekleştirebilmesi için Süleymanpaşa İlçe Müftülüğü’nün talebi doğrultusunda merkezdeki tüm camilerde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında cami içindeki halıların süpürülüp yıkanması, kapı, cam ve tesbihliklerin silinmesi, minber temizliği, ayakkabılıklar, kitaplıklar ve duvarlarda asılı tablolara kadar geniş çaplı temizlik yapıldı.

EŞKİNAT: “VATANDAŞLARIMIZIN HİJYENİK VE HUZURLU BİR ORTAMDA İBADETLERİNİ YERİNE GETİRECEK OLMASINDAN DOLAYI MUTLUYUZ”

Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir ortamda ramazan ayı ve sonrasında ramazan bayramını geçirmesi, ibadetlerini daha hijyenik bir ortamda yapması amacıyla yapılan çalışma ile ilgili konuşan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Özellikle ramazan ayında vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde kullandığı ibadethanelerimizin daha temiz olmasına Süleymanpaşa Belediyesi olarak önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın hijyenik ve huzurlu bir ortamda ibadetlerini yerine getirecek olmasından dolayı mutluyuz. Tüm hemşerilerimin ramazan ayını sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirmesini temenni ederim.” dedi.

 

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri camilerde temizlik çalışması yaptı