Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin beş yıldır ramazan ayında her akşam farklı bir mahallede “Sevgi Sofraları” adı altında gerçekleştirdiği mahalle iftarlarında bu yılın son sevgi sofrası Değirmenaltı Mahallesi’nde kuruldu.

Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Caddesi’nde kurulan dev sofrada iftar zamanının gelmesiyle üç binin üzerinde Değirmenaltı Mahallesi sakini orucunu hep birlikte açmanın ve bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda Başkan Eşkinat tek tek tüm masaları gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

EŞKİNAT: “İŞTE OLMASI GEREKEN BİRLİKTELİK, İŞTE SÜLEYMANPAŞA’NIN, TEKİRDAĞ’IN FARKI”

Gelenekselleşen Sevgi Sofralarının beşincisinin tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Göreve geldiğimizi gibi başladığımız mahalle iftarlarımızda en büyük amacımız eskisi gibi mahalle sakinlerimizi bir araya getirmekti. İnsanların kapı komşusunu bile tanımadığı, selam vermekten çekindiği bir döneme girmişken onların aynı sofrayı paylaşmasını sağlayıp birlikteliğimizi arttırmak istedik. Bu yıl beşincisini tamamladığımız Sevgi Sofralarında görüyorum ki biz vatandaşlarımızı bir araya getirebilmeyi başarmışız. Mahallenin yaşlıları ile çocukları, mahallenin bir ucundan öbür ucuna herkes bugün aynı sofrada oruçlarını birlikte açıyor. İşte olması gereken birliktelik, işte Süleymanpaşa’nın, Tekirdağ’ın farkı.” diye konuştu

ÇOCUKLARIN YÜZÜ İKRAMLAR İLE GÜLDÜ

Sevgi Sofraları’nda çocukları da unutmayan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, iftar sonrasında çocuklara özel Pamuk Helva, Osmanlı Macunu ve Ramazan Şerbeti ikramında bulundu.

Mahalle iftarları Değirmenaltı Mahallesi ile sona erdi