Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa Kent Konseyi ve Süleymanpaşa Kadın Platformu işbirliği ile düzenlenen ve üç güne yayılan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Süleymanpaşa’ya bağlı Kazandere Mahallesi’nde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

KADIN SAĞLIĞI VE HAKLARI KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Kazandere Kadın Buluşması adıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Kazandere Mahalle Muhtarlığında köylü kadınlara yönelik kadın sağlığı ve kadın hakları konusunda panel organize edildi. Panelin açılış konuşmasını Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Kızılözen yaptı. Kızılözen’in ardından Doç. Dr. Gamze Varol Saraçoğlu kadın sağlığı konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonra Avukat Gülşen Tufan, kadın hakları konulu sunumunu gerçekleştirerek kadınların yasalardan kaynaklanan hakları konusunda bilgi verdi.

ŞİİR DİNLETİSİ BEĞENİ TOPLADI

Panelin hemen ardından Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri tarafından hazırlanan ve kadın temalı şiirlerden oluşan şiir dinletisi sunuldu.

Kazandere Kadın Buluşması’na Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Başkan Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Ersöz, Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Süleymanpaşa Kadın platformu temsilcileri ve Kazandereli kadınlar da ilgi gösterdi.

Kazandere Mahallesi Kadın Buluşması büyük ilgi gördü