Süleymanpaşa Belediyesi Kecskemet ve Sarospatak illeri ile kardeş şehir protokolü imzaladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa ile Macaristan’ın Sarospatak ve Kecskemet illeri arasında hazırlanan kardeş şehir imza protokolünü gerçekleştirildi.

EŞKİNAT; “ORTAK VE KÜLTÜREL İLİŞKİLERİMİZ VAR”

İmza töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Kecskemet ve Sarospatak illeri ile uzun zamandan beri ortak olan kültürel ve tarihi değerlerimiz var. Bu bağlamda birbirine çok yakın şehir olarak bugün burada kardeş şehir ve belediyecilik ilişkilerinin başlayacak olması gerçekten onur ve mutluluk verici. İmzalayacağımız protokolle her iki halkın daha zengin daha güçlü ve birbiriyle kaynaşmış hale gelmelerini istiyorum.’’ diye belirtti.

 “İNANIYORUM Kİ BUNDAN SONRA İLİŞKİLERİMİZ DAHADA ARTACAK”

Sözlerine devam eden Eşkinat, ‘’Bu kardeş şehir imza protokolünden sonra inanıyorum ki sanatsal olsun kültürel olsun önemli işbirlikleri ortaya çıkacak. Kecskemet ve Sarospatak illeri ile kardeş şehir olmaktan gurur diliyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından Süleymanpaşa Belediyesi ile Macaristan’ın Sarospatak ve Kecskemet belediyeleri ile kardeşi şehir protokolü imzalandı.

Kardeş şehir protokolü ile uzaklar yakın oluyor