Süleymanpaşa Belediyesi’nin kardeş şehri Alman Bayreuth Belediyesi’nin organizasyonunda Bayreuth Belediye Meclis Üyesi Halil Taşdelen ve Mennan Yıldırım’ın koordinatörlüğünde yaklaşık 40 kişilik Alman grup Süleymanpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti.

MUSTAFA ÖZDEMİR TARİHİ BİNA HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Mustafa Özdemir tarafından karşılanan alman misafirler tarihi binayı gezerken Başkan Vekili Özdemir misafirlere tarihi binanın geçmişinden Süleymanpaşa Belediyesi’nin kuruluşuna kadar olan süreç ile ilgili bilgi verdi.

ÖZDEMİR: “SİZLERİ MİSAFİR ETMEKTEN DOLAYI BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Özdemir; “ Almanya’daki kardeş şehrimiz Bayreuth’tan bizleri ziyarete gelen kardeşlerimize öncelikle teşekkür ederim. Sizleri görmekten ve misafir etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Süleymanpaşa’ya hoş geldiniz” dedi.

“ULUSLARARASI BOYUTTA İLİŞKİLER KURARAK PROJELER ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Özdemir; “Süleymanpaşa Belediyesi olarak sadece çevremizdeki illerimizle değil uluslararası boyutta ilişkiler kurarak projeler üretmeye çalışıyoruz. Bayreuth şehri ile olan kardeşliğimiz de geçmiş dönemden bize miras kalan ve bizlerinde kuvvetlendirerek devam ettiğimiz bir kardeşlik bağı. Onları her zaman şehrimizde görmekten onur duyarız.” diye konuştu.

YILDIRIM: “BELEDİYELER ARASINDAKİ KARDEŞLİK ORTAK PROJELERLE DAHA DA BÜYÜYECEK”

Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Mustafa Özdemir’in konuşmasının ardından bir konuşmada Bayreuth Belediyesi ile kardeş şehir projesinin mimarı ve gerçekleşen ziyaretin koordinatörü olan Mennan Yıldırım yaparken; “İki şehir arasındaki bağın hiç kopmaması için emek harcıyoruz. Belediyeler arasındaki kardeşlik ortak projelerle daha da büyüyecek.” İfadelerini kullandı.

Başkanlık makam odası başta olmak üzere tarihi binayı incelemeye devam eden alman misafirler ile Başkan Vekili Mustafa Özdemir yakından ilgilenirken hatıra fotoğrafı çekimi ile ziyaret sona erdi.

Kardeş şehir Bayreuth’tan sürpriz ziyaret