Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı için Tekirdağ’a gelen ressamları makamında ağırladı.

Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen ziyarete Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi ve çalıştayın küratörlüğün yapan Mahpeyker Yönsel, çalıştayın onur konuğu Tülin Onat, Arnavutluk’tan Shkurta Haxhıu, Ukrayna’dan Snegana Melnyk ve Kata Rudakova, İtalya’dan Anita Monoscalco, Makedonya’dan Gordana Vincic, Hindistan’dan Suchismita Sahoo, Bulgaristan’dan Lora Yaneva ve Rusya’dan Anastasia Polozova katıldı.

YÖNSEL: “ÇALIŞTAYIMIZ BAŞARIYLA SONA ERDİ”

Tekirdağ’da ilk kez yapılan çalıştay ile ilgili açıklamalarda bulunan Küratör Mahpeyker Yönsel; “İlk defa gerçekleştirilen çalıştayımız başarıyla sona erdi. Bugün itibari ile tüm eserlerimiz tamamlandı. Bizlere bu imkanı verdiğiniz için ressam arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

EŞKİNAT: ”ÇALIŞTAYIN GELENEKSEL HALE GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Çalıştayı’nın geleneksel hale gelmesini istediklerini dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bu çalıştay şehrimizde ilk kez yapılıyor. Türkiye’de de çok az örneği var. Hem kadına verilmesi gereken değeri göstermesi hem de şehrimizde sanatın ilerlemesi açısından bu çalıştayın geleneksel hale gelmesini istiyoruz. Önümüzdeki sene bu çalıştayda hep birlikte olmak dileğiyle.” ifadelerini kullandı.

SERGİ CUMARTESİ GÜNÜ AÇILACAK

Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından ressamlar 22 Eylül cumartesi günü saat 15.00’de tarihi belediye binasında açılacak olan serginin hazırlıklarına başladılar.

Kadın ressamlar sergi öncesi Başkan Eşkinat’ı ziyaret etti