Tekirdağ’da gerçekleştirilen yüzme yarışlarını birincilikle tamamlayıp bölge şampiyonasında da derece yaparak Türkiye Şampiyonası’na katılan genç yüzücüler Damla Balcan ile Birkan Arsu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın konuğu oldu.

Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada Tekirdağ şampiyonu, Bölge şampiyonası ikincisi ve son olarak Türkiye Şampiyonası’nda dokuzuncu olarak Süleymanpaşalıların göğsünü kabartan Birkan Arsu ile yine Tekirdağ şampiyonu olup Marmara Bölge Şampiyonası’nda üçüncü olan Damla Balcan başarılarını Başkan Eşkinat ile paylaştı.

Başarılı yüzücüleri kutlayan Eşkinat, “Gelecek nesillerimizin çalışkan ve parlak bir nesil olması için onları spora bağlamalıyız. Bu gençlerimiz daha çok küçük yaşta çalışarak, emek harcayarak başarının ne demek olduğunu öğreniyorlar. Sizlerle gurur duyuyorum. Ancak daha çok çalışarak bir sonraki şampiyonada daha iyi dereceler bekliyorum.” derken genç yüzücülerde Başkan Eşkinat’a madalya sözü verdi.

Sözlerine devam eden Eşkinat, “Sizlerin üzerinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Süleymanpaşa Belediyespor Kulübü Başkanı ve belediye meclis üyemiz Deniz Taner ve belediye spor külübümüzün yüzme hocası Gökçe Kıraan’ı da böyle başarılı gençler yetiştirdiği için kutlarım.” diye konuştu.

Genç yüzücüler Süleymanpaşa’nın gururu oldular