Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ünlü oyuncu ve ressam Gafur Uzuner’in suluboya ve akrilik çalışmalarından oluşan “Seyir Defteri” adlı resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Birçok tiyatro oyunu, film ve dizi oyunculuğunun yanı sıra eğitim gördüğü resim alanında onlarca sergisi bulunan Gafur Uzuner’in Değirmenaltı Mahallesi’nde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi’nde açılan sergisine Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve eşi Belgin Eşkinat, Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Berkay Çakır, Alarm-art Grubu Direktörü Hakan Esmer ve sanatsever Süleymanpaşalılar katıldı.

UZUNER: “SÜLEYMANPAŞA’DA SEYİR DEFTERİ ADINI VERDİĞİM SERGİMİ AÇMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

Açılış öncesi sergisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Gafur Uzuner; “Eğitim hayatımda resim ve tiyatro okudum. Bugün de Süleymanpaşa’da Seyir Defteri adını verdiğim sergimi açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sergide suluboyalar ve akrilik çalışmalarım var. Seyahat ederken gidip gördüğüm yerlerdeki izlenimlerimi kendimce resmedip sanatseverler ile paylaşmak istedim. Ben yaparken çok keyif aldım. Sergiyi ziyaret edenler de umarım çok keyif alırlar.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ EKREM EŞKİNAT DA BU GÜZEL İNSANLARDAN BİRİ”

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a ile sözlerine devam eden Uzuner; “Bu işlere herkes girmiyor. Bu işlerin gerçekleşebilmesi için güzel insanlara ihtiyaç var. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat da bu güzel insanlardan biri. Hakan Esmer ve Alarmart grubu da bu güzel insanlardan. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” diyerek sözlerini noktaladı.

7 KASIM’A KADAR AÇIK OLACAK

Gafur Uzuner’in sergisi 7 kasım tarihine kadar Değirmenaltı Mahallesi’nde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak.

Gafur Uzuner Süleymanpaşa’da “Seyir Defteri” sergisini açtı