Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) ile Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ve İşaret Dili kursları başladı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, geçtiğimiz yıl ilk kez açtığı ve büyük ses getirerek engelli vatandaşları Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınavına hazırladığı EKPSS kursunun ikincisinde eğitimlere hızlı bir giriş yapıldı.

Engelli gençlerin istihdam edilerek üretken bireyler haline gelmesi amacıyla açılan kurs kapsamında 15 kursiyer nisan ayının ikinci haftasına kadar matematik, edebiyat, coğrafya ve tarih olmak üzere 4 ayrı branşta ücretsiz olarak eğitim görecek.

İŞARET DİLİ KURSU 25 KURSİYERLE BAŞLADI

EKPSS kursunun yanı sıra yine Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) ile Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklandığında düzenlenen İşaret Dili kursu da 25 kursiyeri ile eğitimlere başladı.

İşitme engelli vatandaşlar için farkındalık oluşturmak, destek ve iletişimi arttırmak amacıyla işitme engelli yakını olan Süleymanpaşalı vatandaşlara öncelik verilerek açılan kursta 1. seviye işaret dili eğitimi verilecek. 

EKPSS ve İşaret Dili kursları başladı