Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) temsilcilerini makamında ağırladı. TEGV temsilcileri Bülent Belin ve Emre Öztürk’ün yanı sıra, TEGV bağışçılarından Marmara Şirketler Grubu ve Lila Kağıt firması sahipleri Celal Öğücü ile Aydın Öğücü ziyarette hazır bulundu.

SÜLEYMANPAŞA’YA DEV EĞİTİM PARKI PROJESİ

Toplantıda TEGV’in Süleymanpaşa’da hayata geçirmeyi hedeflediği önemli bir proje ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Projede TEGV ve Süleymanpaşa Belediyesi işbirliği ile Süleymanpaşa’da büyük ölçekli bir eğitim parkı inşa edilmesi öngörülüyor.

EŞKİNAT TEGV’E DESTEK SÖZÜ VERDİ

Belediye Başkanı Eşkinat, Tarihi Belediye Binasında gerçekleşen toplantıda Süleymanpaşa Belediyesinin eğitim alanında gerçekleştirdiği projeleri TEGV yetkilileri ve bağışçıları ile paylaştı. TEGV’in eğitim parkı projesi için Süleymanpaşa’yı seçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Eşkinat, projenin hayata geçirilebilmesi için belediye olarak her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

EĞİTİM, BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT KENTİ SÜLEYMANPAŞA TERCİH EDİLDİ

Süleymanpaşa Belediyesinin eğitim ve kültür alanında ülke çapında her geçen gün daha sık adından söz ettirdiğini belirten TEGV Saha Destek Müdürü Bülent Belin, eğitime, bilime, kültüre ve sanata önem veren Süleymanpaşa’da kalıcı bir eğitim merkezi kurulmasının doğru bir tercih olacağına inandıklarını kaydetti.

PROJENİN DETAYLARI BELLİ OLDUKTAN SONRA KAMUOYUNA DUYURULACAK

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda proje ile ilgili genel fikirler üzerinde duruldu. Toplantı sonunda taraflar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi ve TEGV iş birliği ile gerçekleştirilmesi öngörülen proje ile ilgili detaylı bilgi verilmezken, projenin detayları ortaya çıktığında kamuoyuna konuyla ilgili açıklama yapılacağı belirtildi.

Başkan Eşkinat TEGV temsilcilerini ağırladı