Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen çelenk töreni, basın açıklaması ve yürüyüşe katıldı.

Türkiye Kadınlar Birliği Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ Barosu ve Süleymanpaşa Kadın Dayanışma Platformu işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik, Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı.

Daha sonra Tarihi Bedesten yanındaki Hasan Âli Yücel Meydanı’nda ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklaması, işitme engelli vatandaşlar için işaret dili ile anlık olarak tercüme edildi. Basın açıklamasının ardından Tekira Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

EŞKİNAT: “KADINLARIN BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YANINDAYIZ”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün önemini vurgulayan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Dünyayı güzelleştirmeye çalışan tüm kadınların, bir gün değil her gün yanındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz. Süleymanpaşa Belediyesi olarak ilk beş yıllık dönemimizde çocuklarımızı ilk önceliğimiz olarak belirlemiş ve onlara yönelik sayısız projeyi hayata geçirmiştik. Önümüzdeki dönemde önceliğimiz kadınlarımız olacak. Kadın istihdamı, kadınların sosyal ve ekonomik hayatın içinde daha fazla yer alması ve birey olma bilincinin artırılmasına yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Bir kadın, bir anne, dünyayı değiştirir ilkesi ile hareket ederek dünyayı değiştirecek kadın ve erkeklerin kentimizde yetişmesi için gerekli tüm adımları atacağız. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın, çalışma hayatında olmasalar da evini çekip çeviren kadınlar emekçidir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum,” diye konuştu.

Başkan Eşkinat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerine katıldı