Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa’da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda Süleymanpaşa Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyetleri kısa bir sunumla basın mensuplarına aktarılırken, Başkan Ekrem Eşkinat, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

EŞKİNAT: “ÇALIŞAN VE ÇALIŞAMAYAN GAZETECİLERİ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Kahvaltıda bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Hepinizin Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Böyle günlere aynı zamanda bayram da deniyor ama ne kadar bayram yapıyorsunuz onu da en iyi sizler biliyorsunuz. Sektörün içinde bulunduğu koşulları biliyoruz. Çalışan ve çalışamayan tüm gazetecilerin günü kutlu olsun. Bu kutlama, cezaevinde mahsur kalan, demokrasi ayıplısı bir ortamda, sırf düşünceleri ve kalemi yüzünden ve gördüklerini yazdığı için içeride olanlara bir selam olsun. Böyle bir buruklukla birlikte hepinizin gününü tekrar kutluyorum. Sadece belli günlerde insanların hatırlandığı, sonra da bir kenara konulduğu bir ülkedeyiz. Umarım her gün sizin açınızdan kaleminizi özgürce kullanabildiğiniz, gördüğünüz her şeyi özgürce yazabildiğiniz ve eleştirilerinizin kabul gördüğü, içselleştirildiği bir ortamda çalışmalarınızı sürdürebilmeniz dileğiyle başarılar diliyorum,” ifadelerini kullandı.

2017 YILI FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından 2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetler Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak tarafından yapılan sunumla basın mensuplarına aktarıldı. Kahvaltıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Eşkinat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla yaklaşık bir buçuk saat sohbet etti.

BASIN MENSUPLARINDAN YOĞUN İLGİ

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nde düzenlenen kahvaltıya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral, Berkay Çakır ve Hulusi Özocak da katılırken, Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren gazeteciler yoğun ilgi gösterdi.

Kahvaltı programı sonrası katılım gösteren gazetecilere 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

Başkan Eşkinat çalışan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi