Trakya Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen Karadeniz Havzasında yer alan 7 ayrı ülkeden 9 ortağı ile uygulanan "Karadeniz Havzası Turizm Yolları Projesi" faaliyetleri çerçevesinde, Süleymanpaşa sahil dolgu sahada "Karadeniz Havzası Geleneksel El Sanatları ve Tanıtım Günleri" fuarı açıldı. Fuara Başkan Eşkinat’ın yanı sıra Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu Büyükşehir Daire Başkanları, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Telat Akköse, Birim Müdürleri, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. 19 – 21 Eylül tarihleri arasında Süleymanpaşa Sahil dolgu sahada gerçekleşen tanıtım günlerine yurt dışından Yunanistan, Bulgaristan, Ukrayna, Moldovya ve Gürcistan olmak üzere 5 ülke, yurt içinden de Doğu Marmara Kalkınma Ajansına bağlı Düzce, Sakarya, Bolu ve Yalova illeri katıldı.

3 gün sürecek etkinlikte, Edirne Belediye Bandosu konser verirken, Taraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi de yöreden oyunlar sergiledi. Sahne gösterilerinin ardından fuarın açılışı yapıldı.

Başkan Eşkinat ve protokol üyeleri, stantların açılış kurdelesini kestikten sonra, yurt içinden ve yurt dışından gelen ürünlerini tanıtan misafirlerden bilgi aldı, birçok sanatsal etkinliğin yapıldığı tanıtım günlerinde stantları gezen Başkan Eşkinat, alışveriş yaptı.

Başkan Eşkinat, Karadeniz Havzası Tanıtım Günleri Fuarının Açılışını Yaptı