Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi tarafından öğrencilere yönelik Çanakkale Gezisi düzenlenirken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da Aydoğdu SEM’e gelerek çocukları uğurladı.

BAŞKAN EŞKİNAT’IN SÜRPRİZ ZİYARETİ İLE BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Sabahın erken saatlerinde Çanakkale gezisi için Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi toplanan çocukların tamamı ilk defa Çanakkale’ye gidecekleri için oldukça heyecanlı olduklarını belirtirken Başkan Eşkinat’ın sürpriz ziyareti ile çocuklar büyük sevinç yaşadı.

EŞKİNAT: “ÖĞRENCİLERİMİZE BÖYLE BİR YILSONU HEDİYESİ VERMEK İSTEDİK”

Düzenlenen gezinin yıl boyunca Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi’ne gelerek başarılarına başarı katan öğrenciler için bir hediye olduğunu dile getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bu çocuklarımız yıl boyunca okullarının yanı sıra Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezimize gelerek, resimden enstrüman çalmaya, ders tekrarında el işi becerilerini geliştirmeye kadar bir çok yetenek kazandı, bir çok iş başardı. Öğrendik ki hiçbiri Çanakkale’ye gitmemiş, o şanlı tarihimizin yazıldığı topraklarımızı görmemiş. Bizde öğrencilerimize böyle bir yılsonu hediyesi vermek istedik. Ben hepsine iyi yolculuklar diliyorum.” diye konuştu.

ÇANAKKALE’YE DOĞRU YOLA ÇIKTILAR

Öte yandan Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi önünde hatıra fotoğrafı çekiminin ardından öğrencileri taşıyacak araç saat 07.30’da 40 öğrenci ve 5 personel ile Çanakkale’ye doğru hareket etti.

Aydoğdu SEM öğrencileri Çanakkale yolunda