Web Sitemiz ile ilgili sorularınız için 0850 450 5959 dahili 3312 Mert ÇAKIRBAY ile iletişime geçebilirsiniz.

|

Aydoğdu SEM öğrencileri Taş Heykel Sempozyumunu ziyaret etti

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin ödüllü eğitim destek projesi olan Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nin (SEM) öğrencileri, yaklaşık bir aydır Süleymanpaşa’da devam eden 3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’nu ziyaret etti. Öte yandan, sempozyuma erken veda eden Wang Biao'ya teşekkür belgesi verildi.
Haber Tarihi: 2017-10-12 17:17:00
Okunma Sayısı: 1153

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin ödüllü eğitim destek projesi olan Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nin (SEM) öğrencileri, yaklaşık bir aydır Süleymanpaşa’da devam eden 3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’nu ziyaret etti.

AYDOĞDULU ÇOCUKLAR HEYKELTIRAŞLARLA BULUŞTU

Aydoğdu Mahallesi SEM’de eğitim desteği alan öğrenciler, sempozyumda yer alan sanatçılarla sohbet etme, heykel sanatı hakkında bilgi alma şansı yakaladı. Sempozyumda son aşamasına gelen heykelleri inceleyen öğrenciler, sanatçılarla ve heykellerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

WANG BIAO’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Öte yandan, 3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’nda “Geleceği Duy” isimli eseri icra eden Tayvanlı sanatçı Wang Biao, özel durumundan ötürü sempozyumdan erken ayrılmak durumunda kaldığı için, Biao’ya teşekkür belgesi takdim edildi.

ÇAKIR’DAN BIAO’YA TEŞEKKÜR

Biao için özel olarak düzenlenen törende, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır tarafından eserinin başında kendisine teşekkür belgesi verildi. Çakır, törende yaptığı konuşmada sanatçıya teşekkür ederek, “Sayın Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat Brüksel’de olduğu için bugün aramızda olamadı. Size selamlarını iletiyorum. Değerli sanatçı Wang Biao’ya farklı çalışması ve özgün eseri ile bu yıl aramızda olduğu için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda kendisiyle yeniden bir arada olabilmek dileğiyle kendisini uğurluyoruz,” ifadelerini kullandı.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Teşekkür belgesinin takdiminin ardından Wang Biao, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır, sempozyumda yer alan sanatçılar ve Aydoğdu SEM öğrencileri toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

|