Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen 54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında Çerkezmüsellimspor ile kardeş şehir Almanya’nın Bayreuth şehrinden gelen Bayreuth Türk FC takımı dostluk maçında karşılaştı.

Alman - Türk dostluğuna büyük katkılar yapan Tekirdağlı işadamı Mennan Yıldırım’ın organize ettiği karşılaşma öncesi iki takım arasında dostluk rüzgarı esti. İki takım sporcuları ve antrenörleri birbirlerine çiçekler verirken yöresel lezzetlerin yer aldığı sepetleri de birbirlerine ikram ettiler.

BAŞKAN EŞKİNAT DOSTLUK RÜZGARINA ORTAK OLDU

Tekirdağ 13 Kasım Stadı’nda oynanacak karşılaşma öncesi Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da stada gelerek dostluk rüzgarına ortak oldu. Her iki takıma da başarılar dileyen Başkan Eşkinat dostça bir karşılaşma geçeceğinden emin olduğunu ve uluslararası ortamda dostluk organizasyonlarının devam ettirerek Tekirdağ’ı daha iyi tanıtabileceğimizi ifade etti.

Stat: Tekirdağ 13 Kasım

Hakemler: Nihat Üsüz – Sezer Mutlu – Hakan Mutafçı

Çerkezmüsellimspor: Erhan Sav – Muammer Önal – Berkan Sayın – Alihan Özlü – Gökhan Biçer – Muhammed – Anıl Eser – Ömer Baha Turan – Mehmet Ali Akın – Sezai Zengin – Halil Ürkmez

Bayreuth Türk FC: Cem Pulat – Bojan Beslic – Darmian Pepic – Gitano Wiegand – Mert Elci – Berat Pala – Daniel Petrovic – Emre Simseli – Hüseyin Yazıcı  - Burak Aytemiz – Eldin Music

Maç Sonucu: Çerkezmüsellimspor:3 - Bayreuth Türk FC:2

54. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali’nde dostluk rüzgarı