Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisanthe Oda Müziği Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Açılış konserinde Golden Horn Brass’ı ağırlayan festivalin ikinci gün konukları ise BEGOA Ensemble oldu.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Adını üyelerinin baş harflerinden alan topluluk, Bisanthe Oda Müziği Festivali’ne bir değişiklikle katıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren performansı ayakta alkışlanan BEGOA Ensemble, Tekirdağlı sanatseverlerin gönlünü kazandı.

Topluluk, konserin ilk bölümünde César Franck’a ait Piano Quintet Fa minör isimli eseri, ikinci bölümde ise Edward Elgar’ın Piyano ve Yaylı Dörtlüsü için Quintet A minör isimli eseri seslendirdi. Konser sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hilmi İşsever, çiçek takdim ederek tebriklerini iletti.

BEGOA ENSEMBLE KİMDİR?

İki keman, viyola, çello ve piyanodan oluşan topluluk, her biri alanında solist kariyeri olan sanatçılar Erkin Onay (keman), Özgür Baskın (keman), Ali Başeğmezler (viyola), Gökhan Bağcı (çello) ve Başar Can Kıvrak (piyano), geniş oda müziği repertuvarını keşfetmek ve çok sık seslendirilmeyen eserleri dinleyicinin beğenisine sunmak amacıyla 2016 yılında kuruldu. 3. Bisanthe Oda Müziği konseri için yurt dışında olan Özgür Baskın’ın yerine Elif Ece Cansever topluluğa dahil oldu.

3. Bisanthe Oda Müziği Festivali BEGOA Ensemble konseri ile devam etti