Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Sünnet Şöleni, Sahil Amfi Tiyatro yanındaki çim alanda düzenlendi. Sevgi Evi çocukları için düzenlenen Sünnet Şölenine, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya,  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve eşi Belgin Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Tören öncesi Süleymanpaşa Belediyesi binası önünden sünnet düğün alayı hareket etti. Şehir turu ardından çocuklarımız, kendileri için ayrılan tahtlara çıkartılıp sırayla alana girdiler. Düğün öncesi palyaçolar çocuklarla oyunlar oynadı. Düğün pastasının kesilmesinin ardından Başkan Eşkinat çocuklara tek tek pasta yedirdi. Konuşma yapması için sahneye davet edilen Başkan Eşkinat, “ Başta emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Evlatlarımız için ne yapsak az. Çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. Geleceğimiz çocuklarımız için payımıza düşen ne ise yapmaya devam edeceğiz” sözlerini söyledi. Başkan Eşkinat,  Vali Ali Yerlikaya’yı konuşma yapması için sahneye davet ederken, sponsorlara da teşekkür etti. Vali Yerlikaya böyle güzel işlere vesile olduğu için Ekrem Eşkinat’ı tebrik edip, “Biz Sayın Başkanımla konuştuk. Seneye bu etkinliklerin sadece Sevgi Evleriyle sınırlı kalmayıp, Süleymanpaşa genelinde yapılması konusunda anlaştık” sözlerini söyledi.

Konuşma sonrası çocuklara takıları takıldıktan sonra, Ekrem Eşkinat çocuklara bisiklet hediye etti.  Romanturka grubunun çaldığı hareketli parçalarla eğlenceli parçalarla vatandaşlar eğlenceli dakikalar geçirdi.

Sevgi Evi Çocuklarına dört dörtlük Sünnet Şöleni