Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin dört yıldır ramazan ayında her akşam farklı bir mahallede “Sevgi Sofraları” adı altında gerçekleştirdiği mahalle iftarları 5. yılında da devam ederken Kadir Gecesi sevgi sofrası Çınarlı Mahallesi’nde kuruldu.

Yaklaşık 2 bin Çınarlı Mahallesi sakininin katıldığı ve oruçlarını hep birlikte açmanın mutluluğunu yaşadığı Sevgi Sofrası’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır’da katılırken Öztrak ve Çakır mahalle sakinleri ile görüş alışverişinde bulunup vatandaşların Kadir Gecelerini kutladı.

BİRLİKTE AÇILAN ORUÇLAR MAHALLE SAKİNLERİNİN MUTLULUĞUNU ARTTIRDI

Tamamen Süleymanpaşa Belediyesi Dost Eli Aşevi’nde hazırlanan 4 çeşit yemek, içecek ve tatlının yer aldığı iftar menüsü lezzeti ile vatandaşların takdirini kazanırken yemekten de öte birlikte açılan oruçlar mahalle sakinlerinin mutluluğunu arttırdı.

2 BİN KUTU KANDİL SİMİDİ İKRAM EDİLDİ

İftar sonrası Osmanlı Macunu, Pamuk Helva ve Ramazan Şerbeti ikramı özellikle çocukların yüzünü güldürürken Kadir Gecesi dolayısıyla da yaklaşık 2 bin kutu kandil simidi mahalle sakinlerine ikram edildi.

SON 3 SEVGİ SOFRASI

Ramazan ayının sonuna gelinirken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları şu şekilde devam edecek:

11 Haziran/ Selçuk Mahallesi

12 Haziran/ Karaevli Mahallesi

13 Haziran/ Değirmenaltı Mahallesi

Çınarlı Mahallesi Sevgi Sofrası’nda buluştu