Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin iki yıldır sürdürdüğü 2018-2019 Eğitim öğretim yılı ile birlikte tekrar başlayan Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Bilinci Eğitimi Projesi (SUÇEP) kapsamında eğitim alan öğrenci sayısı bine ulaştı.

TALEP EDEN KURUM VE KURULUŞLARA DA EĞİTİM VERİLİYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında eğitimler, ekipman temini ve atık toplanması faaliyetleri durmaksızın devam ederken talep eden okulların ve diğer kurum kuruluşların eğitim talepleri de yerine getiriliyor.

SON EĞİTİM 100. YIL MEHMET SADIK ÖZYÜKSEL İLKOKULU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Son olarak Karadeniz Mahallesinde bulunan 100. Yıl Mehmet Sadık Özyüksel İlkokulu’nda eğitim gerçekleştiren ekip kısa sürede bin öğrenciye ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.

ÖĞRENCİLERDEN YÖRESEL SÜRPRİZ

Öte yandan eğitim öncesi öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin birlikte hazırladığı yöresel kıyafetleri ile yöresel yemek sürprizi yüzlerin gülmesini sağladı.

EĞİTİMLERE DİĞER OKULLAR İLE DEVAM EDİLECEK

Proje kapsamında öğrencilere temel çevre bilinci kazandırılıp özellikle geri dönüşüm konusunda katkıda bulunmaları istenirken projenin okul çağındaki çocuk ve gençlerimizi hedef alarak toplumun temel yapı taşlarına ulaşıp genele yayılmayı hedeflendiği, bu doğrultuda da çalışmaların diğer okullarda eğitimler ile devam edeceği belirtildi.

Çevreci proje SUÇEP eğitimde 1000 öğrenciye ulaştı