Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, gastronomi literatüründe kişisel gelişim ve kariyer üzerine yazılmış tek kitabın sahibi ünlü Şef Rafet İnce’yi Süleymanpaşalılar ile buluşturdu.

Süleymanpaşa Belediyesi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve eşi Belgin Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Şef Rafet İnce hayranları ve vatandaşlar katıldı.

MUTFAK SIRLARINI PAYLAŞTI

Yaklaşık 2 saat süren söyleşide Rafet İnce mutfak sırlarını Süleymanpaşalılar ile paylaşırken söyleşinin sonunda kitabıyla ilgili yaptığı açıklamada; “İngilizce ‘Chef’ kelimesi, malumunuz C,H,E,F harflerinden oluşur. Ben bu harflerin her birine bir karşılık buldum: Culinary (mutfak), Hospitality (insan ilişkileri/misafirperverlik), Education (eğitim) ve Food (yiyecek - içecek). Bu dört özelliği bünyesinde etkin olarak toplayabilen kişiye de Executive Chef denir. Alt birimleriyle koordinasyonu sağlar ve mutfak gemisine rotayı verir. Bu kitapta okuyucularıma bende bunu vermeye çalıştım.” ifadelerini kullandı.

EŞKİNAT’TAN MUTFAK MÜJDESİ

Rafet İnce’ye sorular ile devam etkinliğin sonunda Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, İnce’ye teşekkür ederek çiçek takdim ederken Süleymanpaşalılara bir de müjde verdi. Başkan Eşkinat; “Değerli şefimiz Rafet İnce’ye şehrimize geldiği için teşekkür ederim. Daha çok bir arada olacağız. Süleymanpaşa Belediyesi olarak yakında bir mutfak açacağız. İsteyen herkese burada kurslar vereceğiz ve Şefimiz Rafet İnce de bu kurslarda bizlerle beraber olacak.” dedi.

Başkan Eşkinat’ın sözleri vatandaşlar tarafından alkış alırken etkinlik Şef Rafet İnce’nin kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Ünlü Şef Rafet İnce imza gününde Süleymanpaşalılar ile buluştu