haber
- T.C. Süleymanpaşa Belediyesi
Web Sitemiz ile ilgili sorularınız için 0850 450 5959 dahili 3312 Mert ÇAKIRBAY ile iletişime geçebilirsiniz.

5. Çocuk Şenliği 23 Nisan coşkusunu doruğa çıkardı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk Şenliği, 23 Nisan coşkusu ile birleşerek unutulmaz bir şölene dönüştü. Şenliğin son gününde eğlence doruğa ulaşırken konserler, maskot tiyatroları, atölyeler, oyun alanları ve yarışmalarla çocuklar bayram neşesini doyasıya yaşadılar.

Üç gün süren şenliğin son gününde şenlik alanını ziyaret eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çocukların bayram sevincini ve şenlik coşkusunu paylaştı. Yüksel, alanda etkinliklere katılan çocuklarla yakından ilgilendi.

Tüm etkinlik alanlarını tek tek ziyaret eden Başkan Yüksel, çocukların bayram sevincini doya doya yaşayabilmeleri için tüm imkânları seferber ettiklerini, önümüzdeki yıllarda çok daha büyük ve kapsamlı bir şenlik organize edeceklerinin müjdesini verdi.

Ana sahneye gelerek kardeş ülke belediyeleri Bulgaristan Pomorie ve Romanya Tekirgöl’den gelen çocuklara hediyeler takdim eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, burada çocuklara ve ailelerine hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Yüksel, “23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum. Aranızda benim jenerasyonumdan olan arkadaşlarımızı görüyorum. Onlar hatırlarlar, bizim çocukluğumuzda dünyanın birçok ülkesinden çocuklar ülkemize gelirdi. O çocuklar evlerde misafir edilirdi. İnşallah önümüzdeki yıl 23 Nisan’da bütün Balkan ülkelerinden çocukları burada göreceksiniz. Çok daha büyük, festival havasında bir organizasyon olacak. Çocukluğumuzdaki bayram heyecanını ve coşkusunu yeniden hissedeceğiz. Hem Süleymanpaşa’nın tanıtımını yapacağız, hem de birçok ülkeden gelen çocuklarımızla 23 Nisan’ı Süleymanpaşa’da kutlamak bir ayrıcalık olacak,” diye konuştu.

Çocuklar için bir barış iklimi yaratmanın önemine de vurgu yapan Yüksel, “Bu coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Gelecek neslin birlik ve beraberlik içinde yaşayabilmesi için gerekli adımları bizlerin atması gerekiyor. Çünkü bu dünya savaşlardan, kavgalardan bıktı. Yeni neslin bir barış ortamında yaşamasını istiyoruz. Bunu sağlamak da bizim görevimizdir. Daha nice güzel bayramları sevdiklerinizle birlikte geçirmenizi diliyorum. İnşallah eğleniyorsunuzdur. İnşallah çocuklarımız da burada hoş vakit geçiriyordur. Çok daha güzel ve büyük organizasyonlarda buluşmak üzere diyor, sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum,” ifadelerini kullandı.

Yüksel’in konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar ve Belediye Meclis Üyeleri, 5. Çocuk Şenliği’nde yer alarak organizasyona katkı veren belediye birimlerine, özel okullara, resmi kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür plaketi takdim ettiler.

Üç gün boyunca çocukları bayram coşkusu içinde eğlenceye doyuran Süleymanpaşa Belediyesi 5. Çocuk Şenliği, renkli görüntülerle son buldu.

Haber Tarihi: 2019-04-23 18:34:49
Okunma Sayısı: 925